Na trhu funguje mnoho spoločností, ktoré sa od svojho vzniku venujú danej oblasti a snažia sa dynamicky rozvíjať každým smerom, aby boli pružné a vedeli sa dostatočne rýchlo prispôsobiť meniacim sa požiadavkám trhu. Konkurencia nespí, a preto sú firmy nútené venovať dostatočnú pozornosť inováciám výrobných procesov.

Nenáročné používanie je dôležité

V roku 2008 sa na trh začala „predierať“ spoločnosť LM-MONT, zameriavajúca sa na výrobu a realizáciu sklenených a hliníkových konštrukcií. Dodnes však už prešlo veľa času a aj firma sa posunula o hodný kus dopredu, inovovala výrobu a zlepšovala procesy, ktorými dosiahla oveľa lepšie a kvalitnejšie realizácie, ktoré sú spojením najkvalitnejších materiálov a skvelých nápadov, tie ponúka projektantom, architektom aj zákazníkom. Okrem výroby a realizácie stavieb sú ich technici schopní zabezpečiť aj HM16 poradenstvo spolu s projektovou dokumentáciou.

Novostavby, ktoré sa uvádzajú do prevádzky, sa kolaudujú a pri tomto procese je nutné prihliadať na bezpečnosť stavby spolu s jej kvalitou, použitými materiálmi a dodržaním všetkých požadovaných náležitostí. Nároky ľudí sa menia a mení sa aj technológia stavieb, použité materiály sa takisto stále vylepšujú, ich vlastnosti sa prispôsobujú meniacim sa poveternostným podmienkam a celkovej klíme planéty.

Kľučka či madlo?

Stále sa však používajú aj tradičné materiály, sklo je už dlhé roky súčasťou budov, v ktorých má široké zastúpenie. Sklenené steny a fasády si preto vyžadujú oveľa viac pozornosti na zabezpečenie bezpečnosti, pri ich prevádzke sa používajú iné súčasti ako pri odlišných materiáloch. Na sklenené dvere sú montované madlá či kľučky, ktoré musia byť vyrobené na daný typ a hrúbku skla, častokrát je to hrúbka 8, 10 a 12mm. Spomínané madlá sa vyrábajú z nerezu, typ HM16 má saténovú úpravu povrchu a je v troch možných veľkostiach, rozmer môže mať 425, 600 a 1000mm. Madlá z nerezu si získali popularitu u zákazníkov, ale aj architekti či projektanti ich často a radi navrhujú takmer všade, kde sa sklenené dvere nachádzajú. Ich praktické využitie je nepochybné, jednoduchá obsluha a pekný dizajn hovoria za všetko.