Pracujeme, športujeme či sa zabávame častokrát až do rána a k tomu si potrebujeme aj posvietiť. Umelé osvetlenie je fantastický vynález, ktorý nám umožňuje vykonávať činnosti aj po zotmení, pretože dokáže osvetliť každý priestor, ktorý si my určíme. LED svetelné zdroje sa stali hitom, v poslednom období ich umiestňujeme takmer všade, kde doposiaľ svietili klasické žiarovky.

modré žiarovky

Náhrada za hlavné zdroje osvetlenia a tiež doplnkové osvetlenie, tieto funkcie spĺňajú LED-ky, ktoré momentálne tvoria väčšinu zo zákazníkmi kupovaných svetiel. Stali sa obľúbené hlavne kvôli svojej variabilnosti, pretože napríklad len LED pásiky je možné nainštalovať aj do priestorov, kam sa led trubice klasické osvetlenie, napríklad žiarovky, nevmestili. LED žiarovky je možné elegantne zabudovať do sadrokartónových podhľadov či stien a trubice či panely poslúžia takisto rovnakým výkonom ako doposiaľ používané hlavné zdroje svetla.

Gazdinky sa zvŕtajú v kuchyni pri príprave jedál denne, a tak si potrebujú posvietiť na to, čo robia. Na osvetlenie kuchynskej linky sa najčastejšie používajú LED trubice, ktoré sa nainštalujú pod skrinky, aby dôkladne osvietili čo najväčšiu časť pracovnej plochy. Trubice sa vyrábajú v dĺžke 600 mm a 900 mm, čím sa pole ich využitia rozširuje. Výrobcovia nám ponúkajú tri základné odtiene bielej: teplá, studená a neutrálna. To, ktorý z nich si do kuchyne nainštalujeme, záleží na zákazníkovi. LED trubice majú životnosť až do 50 000 hodín, účinnosť zdroja je 95% a pri ich zapájaní nie sú potrebné už žiadne iné doplnkové súčasti, jednoducho sa zapoja priamo do elektrickej siete na 230V.

svetlo, futuristické

Všetky LED svetelné zdroje patria medzi to najlepšie, čo sa dnes dá na trhu nájsť. Sú energeticky úsporné, šetrné k životnému prostrediu, majú dlhú životnosť a najviac asi oceníme ich variabilnosť. Nahradiť nimi môžeme aj hlavné zdroje osvetlenia, takisto sa vynikajúco uplatnia aj ako dekoratívne osvetlenie na vytvorenie požadovanej atmosféry. Okrem použitia v interiéroch sa skvelo uplatnia aj vo vonkajšom prostredí, kde osvetlia tmavé priestory.