Doceniť kvalitu a všestrannosť jeansov ľudia dokázali až v polovici 20-teho storočia a od tých čias o tomto materiáli hovoríme ako o nadčasovom. Asi neexistuje všestrannejšie využívaný materiál ako jeans, v našich outfitoch sa nachádza v mnohých polohách a nekonečných vypracovaniach či farebných odtieňoch. Je to kúsok šatníka, ktorý asi nikdy nevyjde z módy.

Pekne vytvarovaná postava v tmavej modrej

Možno aj najzarytejší odporcovia džínsov si časom uvedomia, že bez nich sa jednoducho moderný šatník vyskladať nedá, pretože ich nadčasovosť a všestrannosť sa dá nahradiť len ťažko. Súčasné moderné spracovanie do jemnejších a elastických foriem džínsoviny umožňujú šiť z nej najrozličnejšie časti oblečenia, ale základ zostáva v džínsoch. Ich jednoduché kombinácie s akýmkoľvek vrchným ošatením je potešením pre každého, kto obľubuje jednoduchosť a hlavne rýchlosť zostavenia outfitu.

Ženy si džínsy v šatníku nevedia vynachváliť, mnohé ich majú vo viacerých štýloch, strihoch, farebných odtieňoch a sú veľmi spokojné. Podľa typu postavy si na stránkach jeans shop eshopov môžu nakúpiť slim, skinny, rovné, boyfriend, široké, mom či legínsy. Jednotlivé strihy sú charakteristické svojim tvarom, preto ich treba vyberať s ohľadom na typ postavy nositeľky, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Nevhodne zvolené džínsy totiž dokážu pokaziť aj peknú postavu, a to nechce žiadna z nás.

Základ je vedieť, že tmavá farba by mala byť použitá na tú časť tela, ktorú chceme trocha zoštíhliť, a naopak, svetlé odtiene si môžeme smelo obliecť, ak s tvarom postavy nemáme problém. Výsledkom by mala byť vyvážená a súmerná postava. Preto sa kombinuje široké s úzkym, dlhé s krátkym a tmavé so svetlým, kratšie nohy treba obuť do vysokých topánok a naopak, ak ste vysoká, môžete si dovoliť aj baleríny.

Nestarnúca kombinácia s bielou

Ak sa rozhodnete pre viacero štýlov a iných typov či farieb, vyberať si môžete na stránke bigstarjeans.sk, určite si z množstva ponúkaných kúskov niečo pre seba vyberiete. Okrem modrých odtieňov ponúkajú aj iné pastelové farby, marhuľovú, ružovú, žltú či bielu, ale aj džínsy s metalickým odleskom, takže výhovorky nie sú namieste. Treba prelistovať stránky a určite nájdete to, čo hľadáte.