Teplý čaj si vychutnávame prevažne v zimnom období, keď sa chladné počasie postará o skrehnuté prsty, vtedy dobre padne ohriať sa chutným horúcim nápojom. Čaje sa predávajú v širokej palete chutí, z najrozličnejších miest na svete a s rôznymi účinkami na ľudský organizmus. Najdôležitejšie však je, že nám chutí.

Zelený nápoj v prášku

Nech sa už rozhodnete pre zelený, čierny či bylinkový čaj, každý má svoje benefity, ale pre nás je ich hlavným prínosom príjemná chuť a teplo, ktoré sa rozleje do celého tela hneď ako si vychutnáte prvý hlt. Druhy čaju si vyberáme podľa vlastnej chuti a v prípade nejakých zdravotných ťažkostí aj podľa ich účinku. Dochutiť ho je možné citrónom a medom, aby sme si ho dokonalo vychutnali.

Doplnky výživy sa stali bežnou súčasťou našich jedálničkov, k nim sa môžu zarátať aj čaje, ktoré sú známe nejakými benefitmi pre organizmus, napríklad matcha čaj nie je neznámy ani na Slovensku. Je veľmi chutný, takže ho môžete zaradiť na bežný jedálny lístok. Pravidelným pitím sa dostavia aj jeho účinky a pripraví vám príjemné chvíle so šálkou tohto moku.

Formy, v akých môže byť matcha čaj predávaný, sú viaceré, čaj sa dováža letecky z Japonska, dodávka sa opakuje každé tri týždne, čaj matcha je výhradne zbieraný ručne, pestuje sa na úrodnej vulkanickej pôde, preto si zachováva mnoho živín, ich kvalita je prísne kontrolovaná. Matcha čaj sa melie na žulových kameňoch, a tento spôsob mu dodáva jedinečnú chuť a zachováva 100% bio kvalitu ekologického pestovania, takže prémiová kvalita je zachovaná.

Farba príliš neláka, no má svoje benefity

Formy matcha čaju sú sypaný čaj, kapsuly nepresso, čaj na miešané nápoje či prášková forma. Práve prášok je vyrobený na rýchlu úpravu, stačí ho iba zaliať horúcou vodou a okamžite máte hotový nápoj, ale je super aj ako prísada do smoothie. Aj ostatné formy čaju sú populárne, stačí si vybrať ten, ktorý najviac vyhovuje vám a vychutnať si ho v príjemnom prostredí s priateľmi či blízkymi. Ak stavíte na bio kvalitu, nemôžete kúpiť nekvalitný produkt, ale získate nápoj, ktorý vám dodá energiu a povzbudí v prípade nostalgie či smútku.