Mantra ako opakovanie jednotlivých slov a viet, ktoré majú pozitívny vplyv na naše myšlienky ako aj celkový stav bytia, sa dostávajú čoraz viac do povedomia jednotlivcov. V dnešnej dobe sa mnohí z nás vydávajú na cestu sebapoznania, na cestu do svojho vnútra a k svojej podstate a hľadajú účinné prostriedky, ktoré danému zámeru pomáhajú. Mantra je jedným z nich. Opakovanie pozitívnych konfirmácií či modlitieb navodzuje stav rovnováhy a pocit harmónie. V meditačných stavoch sa zameriavame na dýchanie, ktoré nás spája s našim srdcom ako aj so samotným zdrojom bytia.

vstúpte do sveta ezoteriky

Mantry sú výborným pomocníkom pre začiatočníkov v praktizovaní meditácií, ktorí nie sú pripravení pod vplyvom hektického fungovania počas bežných dní, sedieť so vzpriameným chrbtom a sústrediť sa výhradne na pravidelné nádychy a výdychy. V prípade, keď vám myseľ ulietava na všetky strany a nie ste koncentrovaní svoj dych, môžete použiť mantry, ktoré sa osvedčili. Pomocou mantier môžete zmeniť váš negatívny postoj alebo presvedčenie na kladný prístup k životu. Pravidelným opakovaním, že ste krásni, zdraví a bohatí, sa vám mantra začne približovať a premieňať na realitu. Prečo nezačať pracovať na úrovni psychiky, zahodiť staré a nefunkčné programy a stať sa tvorcom vlastného života?

lotus ako symbol čistoty

Mnohé náboženské rituály sa spájajú s opakovaním mantry, čím sa jednotlivci dostávajú spod pôsobenia vonkajších vplyvov do svojho stredu bytia, kde nachádzajú odpovede na mnohé otázky. Začať môžete kedykoľvek. Vy ste strojcom vášho šťastia a práve vy môžete vylepšiť váš život a urobiť aj svojím vlastným pričinením maximum pre váš osobný prospech.Vyskúšajte naše služby a posúďte sami, kedy sa cítite lepšie a šťastnejšie. Keď preberáte zodpovednosť nad vaším životom vy, alebo ak naplňujte potreby a priania ostatných bez ohľadu na to, do akej miery s vami rezonujú.