Prichádza jar a s ňou aj práca v záhrade. Ak si myslíte, že o svojej záhradke viete všetko možno vás prekvapí záhrada a využitie sóda bikarbóny. O blahodarných účinkoch sóda bikarbóny vedia hlavne gazdinky v domácnosti ale aj ľudia so zdravotnými problémami v oblasti zažívania. Rovnako trend používania nájdeme v kozmetiky či diy typoch na bielenie zubov či telových procedúrach.

Sóda bikarbóna nám môže priniesť nielen nadýchané a mäkké dezerty či torty. Jej možnosti využitia by sme asi dlho menovali. Od čistenia škvŕn, cez kozmetické prípravky alebo tvorenie. Dnes sa ale nebudeme zameriavať na tieto známe využitia jedlej sódy. Predstavíme si jej benefity pre našu záhradu. Pretože aj v záhrade si sóda bikarbóna našla svojich zástancov, ktorý na ňu nedajú dopustiť. Sóda bikarbóna v záhrade má preto svoje miesto.

blíži sa jar

Slimáky či mravce v záhonoch

Za posledný rok sa premnožili v záhonoch slimáky. Tie si rady pochutnávajú najmä na listovej zelenine či hrachu. Takto môžu napáchať nezvratné škody v záhonoch šalátov ale aj pri kapuste, kely či kaleráboch. Boj so slimákmi či mravcami nemusí byť ale taký zložitý. Stačí použiť sóda bikarbónu a máte o problém postarané. Ak ale cielite na mravcov nezabúdajte sódu zmiešať s cukrom, ktorý je pre nich veľkým lákadlom.

ochráňte svoju úrodu jednoducho a bez chémie

Rozmiešajte sóda bikarbónu vo vode a uvidíte čo sa bude diať

Rozmiešaním sódy vo vode sa začnú diať veci. Ak takýto roztok dáte do vázy, rezané kvety dlhšie vydržia svieže a krásne. Ak ním postriekate rastliny, pôsobíte na prevenciu a odstránenie plesní a škodcov. Jednoducho a bez zbytočnej chémie. Skúste preto tento rok vymeniť agresívne postreky za jednoduchú, účinnú a lacnú náhradu, ktorá neohrozí vaše zdravie. Pri nápore chémie, ktorá sa tak hojne v záhradách a na poliach využíva, je to príjemná zmena a alternatíva nielen voči životnému prostrediu ale aj vlastnému zdraviu. Samozrejme počas zachovania kvality ovocia a zeleniny.