Sklo patrí k veľmi obľúbeným materiálom, ktoré využívajú stavebníci stále viac, konštrukcie z neho sú čoraz rozmernejšie, no to nie je pre tento materiál žiadny problém, pretože sa spolu s hliníkom či nehrdzavejúcou oceľou dokážu spojiť do veľkoformátových systémov a zaistiť pritom bezpečnosť pri ich používaní. Vývoj konštrukcií toho typu prebieha neustále.

Najrozličnejšie formáty okien v bytoch

Medzi slovenské firmy, ktoré dodávajú na stavby moderné konštrukcie a systémy zo skla v kombinácii s oceľou či hliníkom, patrí aj spoločnosť LM-MONT, ktorá má už dostatok skúseností, pretože je na trhu už nejaký ten rok a môže sa pochváliť množstvo realizácií. Ich výrobný program je založený na MIN801JC Lmmont neustálom zlepšovaní a inováciách výrobných postupov a technológií, ktoré kopírujú požiadavky trhu.

LM-MONT sa venuje výrobe a realizáciám konštrukcií zo skla, ocele a hliníka, všetko sú to žiadané a dnes často využívané kombinácie, z ktorých vznikajú zasklené steny, fasády, interiérové sklenené konštrukcie, dvere, okná a veľa iných konštrukcií a systémov. Sklo je možné zakomponovať do interiéru aj v exteriéri formou dverí, s montážou na stenu. Medzi prvok takto navrhovaný patrí aj MIN801JC, je to samozatvárací regulovateľný hydraulický záves s aretáciou 90°C, v povrchovej úprave matná a lesklá nehrdzavejúca oceľ, najvhodnejšie pre inštaláciu na sklo hrúbky 8-13,52mm a s maximálnou hmotnosťou krídel jedného páru 100kg.

Hliníkové a oceľové profily tvoria základ konštrukcií

Oceľové a hliníkové rámy sú veľmi často využívané ako oporné konštrukcie pre inštaláciu skla najrozličnejších rozmerov, dovoľujú aj veľkorozmerové a ťažké zasklenia napríklad trojsklom, čo je žiadané hlavne pri nutnosti splnenia izolačných požiadaviek budovy. Aj interiéry sa stále viac vylepšujú využívaním vlastností skla, preto aj ich spájanie s inými typmi materiálov prechádza prerodom a vývojom. Dnes existuje množstvo spôsobov ako prepojiť a vyriešiť otváranie či posúvanie napríklad dverí, úchyty a spojky či závesy je možné použiť na akýkoľvek typ napojenia, vždy to bude efektívne a kvalitné zabezpečenie funkčnosti spoja.