Na založenie s.r.o. je potrebných niekoľko dôležitých úkonov. Tieto úkony sú spravidla právneho charakteru a vyžadujú zručnosti a presnosť nielen administratívneho rázu, ale práve aj právneho. Je totiž potrebné vypracovať zakladajúce listiny, ako je napríklad spoločenská zmluva. Registráciou a zápisom s.r.. do obchodného registra získa spoločnosť následne svoje IČO a ďalšie náležitosti musí mať tiež, aby ste mohli v jej mene začať konať a teda jednoducho povedané podnikať. Či už idete podnikať sám, ako jediný spoločník, alebo máte spoločníkov viacerých, môžete si firmu aj kúpiť hotovú a založenú.

podnikanie

Tento celkom moderný, rýchly a jednoduchý postup vás odbremení od zakladania firmy klasickým spôsobom. Veď načo by ste sa s tým pracne zaoberali, keď už niekto požadované úkony urobil za vás? Odpadne vám aj bremeno splácania základného imania. Firmy sa takto dajú zakúpiť ako čisto bezzáväzkové, alebo s históriou. Pokiaľ ide o predaj sro s historiou môže sa vám v niektorých prípadoch zísť lepšie. Napríklad, ak by ste potrebovali už vykázať nejakú hospodársku činnosť alebo aktivitu pre úradmi, partnermi alebo dokonca aj v banke. Založenie firmy teda trvá nejaký ten čas, vyžaduje si nielen čas, ale tým pádom aj financie, pozornosť, energiu.

notebook na podnikanie

Podnikať začnete až za nejaký čas. Na druhej strane váh je už ready made založená firma, ktorú máte takmer ihneď a po prevode podielu môžete konať v jej mene začať podnikať. Oba spôsoby sú fajn, ale ready made spoločnosti sú praktickejšie a pohodlnejšie. Veď prečo si nekúpiť firmu, ktorú už pre nás niekto predtým založil o niečo skôr? Skvelý spôsob ako začať pohodlne a rýchlo podnikať. Tak neváhajte, pozrite si ponuku ready made spoločností a choďte do toho, veď čas je veľmi vzácny a vraví sa, že aj drahý! Určite vám príde pohodlnejšia cesta k podnikaniu vhod, tak vám držíme palce a prajeme veľa zdaru a úspechov.